kryminał nowości

Podwójna gra

Ludzkie życie z reguły dzieli się na dwie sfery: prywatną i zawodową. Szczęśliwi są ci, którym wiedzie się w obu z nich i mogą cieszyć się udaną i pełną sukcesów karierą, oraz ciepłym domowym ogniskiem, wokół którego codziennie gromadzą się wraz ze swoją rodziną. Niekiedy jednak życie rodzinne i zawodowe przenika się ze sobą i może to pociągnąć za sobą niekoniecznie pozytywne następstwa. Doskonale przekonała się o tym Agata Stec, główna bohaterka książki pod tytułem „Białe kłamstwa”, którą napisał Piotr Borlik.

Pomocna dłoń

Agata Stec to kobieta o wyrazistym charakterze. Pełni funkcję komisarz gdańskiej policji i słynie ze swoich nietypowych metod, nie przebierając w środkach i doskonale odnajdując się w tym typowym dla mężczyzn środowisku. Koncentruje się głównie na pracy, podczas gdy w życiu prywatnym nieobcy jest alkohol, lekkomyślność i nieodpowiedzialne wybory. Gdy zamordowany zostaje Jacek Biernat – biznesmen i jednocześnie bliski znajomy komisarz Stec, nieoczekiwanie to ona, mimo braku jednoznacznych dowodów, zostaje aresztowana. Nie ma również żadnych szans na wyjście na wolność z uwagi na horrendalnie wysoką kwotę kaucji. Jedynym rozwiązaniem jest zwrócenie się po pomoc do brata, Artura Kamińskiego.

W sidłach manipulacji

Relacje łączące rodzeństwo dalekie są od typowych. Kamiński to zupełne przeciwieństwo siostry – wyważony, elegancki, przejawiający zamiłowanie do luksusu, uchodzi za znanego i cenionego psychologa, który specjalizuje się w pracy z psychopatami. Nieobca jest mu manipulacja i posiadanie ukrytych motywów, również wobec siostry. Agata podejmuje ryzykowną grę, w której mieszają się elementy jej życia zawodowego i prywatnego, a na jaw wychodzą sekrety i tajemnice z przeszłości. Jak to wszystko się skończy? Kto okaże się zwycięzcą, a co straci przegrany? I kto tak naprawdę jest tutaj czarnym charakterem? „Białe kłamstwa” to trzeci i zarazem ostatni tom trylogii poświęconej Agacie Stec i Arturowi Kamińskiemu. Brutalne morderstwa, inteligentne intrygi i niespodziewane zwroty akcji – to wszystko znajduje się w każdej z trzech części. „Białe kłamstwa” to historia nieustannie trzymająca w napięciu, która nie pozwala oderwać się ani na moment. Wcześniej ukazały się: „Boska proporcja” oraz „Materiał ludzki”.

Piotr Borlik, autor, to polski pisarz specjalizujący się w takich gatunkach literackich, jak thriller i kryminał. Jest absolwentem Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego i utytułowanym mistrzem gier logicznych. Opublikował takie książki, jak: „Teatr lalek”, „Zapomniane historie”, czy „Krew zapomnianych bogów”.